609 450 170
tomasz.koczwara@gmail.com

Blog

UWAGA! Blog przeniesiony!

Napisano 2015-06-22

https://hipoteczny360.wordpress.com/ <--- pod tym adresem wszystkie aktualne wpisy bloga

Po co bankowi historia rachunku?

Napisano 2014-06-03

Wymóg przedstawienia historii rachunku bankowego jako konieczny załącznik wniosku kredytowego pojawia się w niemal każdym banku. Historia musi być najczęściej za 3 lub 6 pełnych miesięcy. Czego bank tam szuka?

Negocjacje ceny kredytu – podsumowanie

Napisano 2014-03-31

W dwóch poprzednich postach rozważyliśmy kilka czynników, jakie mają znaczenie przy negocjowaniu ceny kredytu. Teraz kilka zdań ogólnego podsumowania. Najważniejsza prawda w temacie jest taka, że (niestety) nie ma żadnych reguł. Negocjacje to bardzo indywidualna sprawa, zależna od bardzo wielu (nazwanych i nie) składowych. Zawsze ważne będą okoliczności, więc nie powinno dziwić, że identyczne kredyty udzielone w odstępie dwóch czy trzech miesięcy będą różnić się ceną. Dlaczego? Lakoniczna i trafiająca w sedno odpowiedź brzmi: bo tak!

Negocjacje ceny kredytu (cz. 2/2)

Napisano 2014-03-31

4. Chęć zakupu dodatkowych produktów To tzw. cross-sell, czyli łączenie sprzedaży innych produktów bankowych przy okazji sprzedaży kredytu hipotecznego. Oferty zazwyczaj skonstruowane są tak, że de facto zmuszają klienta do otwarcia (przynajmniej) rachunku bankowego z określonymi wpływami oraz skorzystania z karty. W przeciwnym razie oprocentowanie jest znacząco wyższe, więc nie bardzo jest się nad czym zastanawiać.

Negocjacje ceny kredytu (cz. 1/2)

Napisano 2014-03-13

Drażliwy temat, każdy chce mieć jak najtańszy kredyt. Zasadnicze pytanie brzmi: czy cena kredytu w ogóle podlega negocjacji? Tak, ale nie wszędzie i nie w każdych okolicznościach. Nie istnieją zawsze sprawdzające się zasady czy uniwersalne prawdy, jednak najważniejsze czynniki, które mogą ułatwić rozpoczęcie negocjacji to: