609 450 170
tomasz.koczwara@gmail.com

Blog

Obcokrajowiec i karta pobytu

Napisano 2013-11-25

Oj, niełatwe jest życie pracownika HP, Google, IBM czy innej międzynarodowej korporacji, która postanowiła ulokować jedno ze swych biur w Polsce i zatrudnić w nim ludzi z wielu państw. Dodajmy: niełatwe w kontekście zaspokajania własnych potrzeb mieszkaniowych. Nakreślmy sytuację. Mamy obywatela innego państwa (Rumunia), który od kilku lat pracuje w Polsce (HP). Zna dobrze język i płynnie się nim posługuje. Ma umowę o pracę na czas nieokreślony od czterech lat, systematycznie awansuje, posiada rachunek w polskim banku, ma meldunek, numer NIP i PESEL. Wspaniale, prawda? Tak, ale ma też kartę pobytu i zachciało mu się kupić tu mieszkanie.

Kredyt na oświadczenie

Napisano 2013-11-14

Niestety – nie dla wszystkich. Nie w każdym banku, co również ważne. Tym razem skupimy się na produkcie oferowanym przez BZ WBK oraz Deutsche Bank, ponieważ w tym przypadku wersja cenowa kredytu “na oświadczenie” nie różni się w żaden sposób od wersji “normalnej”. Część z banków, niejako specjalizujących się w produktach na oświadczenie, bardzo sprytnie wykorzystuje szczególną najczęściej sytuację kredytobiorcy i sprzedaje swój produkt duuużo drożej – wszak klient i tak nie ma wyjścia.

Referencje

Napisano 2013-11-04

Łatwo (łatwiej) opowiadać, trudniej faktycznie zrobić. Dzisiaj zatem po prostu kilka referencji od klientów, którzy za moim pośrednictwem realizowali kredyt. Zakres kwotowy: pełen, tj. od 80 000 PLN do ponad 1 000 000 PLN.

Strona 1/1